Fulltextové vyhledávání

Česky English
Drobečková navigace

Domů > Škola > Projekty školy > Společenství praxe – platforma pro rozvoj klíčových kompetencí

Společenství praxe – platforma pro rozvoj klíčových kompetencíVýzva číslo 02-16-011 z operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání, prioritní osy 3 výzvy zaměřené na rozvoj klíčových kompetencí v rámci oborových didaktik.

Projekt připravila Masarykova univerzita Brno, Pedagogická fakulta Brno ve spolupráci s Jihočeskou univerzitou a neziskovou organizací Rezekvítek, z. s., Brno.

Hlavním cílem projektu je vytvoření nových a inovativních platforem pro společenství praxe přírodovědných oborů a odborných předmětů s důrazem na relevanci pro trh práce v České republice.

Projekt bude řešit dvě důležitá témata. Přírodovědné obory v rámci vzdělávací oblasti RVP člověk a příroda (fyzika, chemie, přírodopis a zeměpis) a Didaktiku odborných předmětů. V případě odborného vzdělávání budou aktivity směřovány do oblasti informačních služeb, technických předmětů, obchodu, služeb, ekonomických předmětů a zdravotnických předmětů. Aktivity projektů budou zaměřeny na sdílení zkušeností učitelů, navázání spolupráce s oborovými didaktiky na VŠ, sdílení zkušeností s odborníky na pedagogiku, psychologii, speciální pedagogiku.

Hlavním výstupem z projektu pro učitele bude vytvoření profesního portfolia.

Mimo jiné zapojení učitelé projdou v průběhu společných setkávání dvěma akreditovanými kurzy DVPP (oborový a mezipředmětový), za které získají certifikát.


26. 11. 2019
23. 1. 2020
den otevřených dveří (11–17 hodin) do 1. 3. 2020podání přihlášek ke vzdělávání
  • 14. 4. a 15. 4. 2020jednotná zkouška z českého jazyka a matematiky