Fulltextové vyhledávání

Česky English
Drobečková navigace

Domů > Škola > Aktuality > Co byste měli vědět o léčivech? Setkání s dětmi ze ZŠ Merhautova

Co byste měli vědět o léčivech? Setkání s dětmi ze ZŠ MerhautovaDatum konání:
30.4.2019

 Snažily se děti seznámit nejen s lékárnou a jejími zaměstnanci, ale také s jednotlivými lékovými formami, se správným skladováním, užíváním i likvidací nepoužitelných léčiv. Setkání pro nás bylo velmi přínosné, procvičily jsme si komunikační dovednosti a vyzkoušely jsme si jaké to je, pohotově reagovat na dětské dotazy. Součástí byla i praktická ukázka plnění tobolek se sacharózou a vitamínem C, práce vymyšlená a předchystaná ve cvičení z přípravy léčiv.

Byly jsme mile překvapeny zájmem dětí o toto téma. Ruce byly neustále nahoře a z odpovědí jasně vyplývalo, že lékárny spolu s rodiči navštěvují. Díky nám teď například vědí, proč lékárníci a farmaceutičtí asistenti nejsou prodavači, že je důležité dobírat antibiotika, komu poslouží dávkovač léků nebo jak poznají, že léčivému přípravku skončila doba použitelnosti.

Naše akce se setkala s nadšeným přijetím zástupců Sekce farmaceutických asistentů ČAS – na XXI. celostátní konferenci SFA ČAS, která se konala 27.4.2019 v Praze, jsme byly pochváleny za vhodný způsob propagace našeho oboru.

holky.jpg


26. 11. 2019
23. 1. 2020
den otevřených dveří (11–17 hodin) do 1. 3. 2020podání přihlášek ke vzdělávání
  • 14. 4. a 15. 4. 2020jednotná zkouška z českého jazyka a matematiky