Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Domů > Nepřehlédněte - aktuality > Světový den ústního zdraví

Světový den ústního zdravíSvětový den ústního zdraví se slaví každý rok 20. března. Svátek je organizován Světovou dentální federací (FDI) a národními dentálními asociacemi ve spolupráci s globálními partnery.

U nás je podporován Českou stomatologickou komorou, ve spolupráci s Asociací dentálních hygienistek, Sdružením studentů stomatologie, výukovými programy a významnými partnery, kteří se angažují v osvětě ústního zdraví.

Světový den ústního zdraví se slaví již od roku 2008. Jeho cílem je připomenout význam ústního zdraví a celosvětově zlepšit povědomí o významu ústní hygieny při prevenci onemocnění dutiny ústní v každém věku. www.sduz.cz

Studenti oboru Diplomovaná dentální hygienistka se každoročně do této akce aktivně zapojují různými přednáškami, prezentacemi a ukázkami správného čištění zubů jak pro studenty naší školy, tak i pro veřejnost.

Vzhledem k současné epidemiologické situaci v naší zemi byl studentům druhého ročníku oboru zadán projekt na vytvoření prezentace pro širokou veřejnost tentokrát na téma: „Ústa, obraz našeho zdraví“, zaměřené na význam zdraví ústní dutiny pro celkové zdraví, protože dobré zdraví ústní dutiny může pomoci žít delší a zdravější život. Vybrali jsme nejvýstižněji zpracovanou prezentaci, kterou můžete zhlédnout zde:

Zuzana Zouharová, vedoucí oboru DDH


26. 11. 2019
23. 1. 2020
den otevřených dveří (11–17 hodin) do 1. 3. 2020podání přihlášek ke vzdělávání
  • 14. 4. a 15. 4. 2020jednotná zkouška z českého jazyka a matematiky