Fulltextové vyhledávání

Česky English
Drobečková navigace

Domů > Škola > Aktuality > Mezigenerační vztahy – téma nejenom k diskusi

Mezigenerační vztahy – téma nejenom k diskusiDatum konání:
7.10.2019

O zapojení studentů Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy zdravotnické, Brno, Merhautova, příspěvkové organizace, do edukační činnosti různých věkových skupin (např. děti v mateřských a základních školách, senioři a matky na mateřské dovolené) Vás v Severníku pravidelně informujeme.

191007_IMG_5476-foto-pro-clanek-1.jpgPřed několika měsíci byla naše škola požádána o spolupráci v rámci projektu Implementace politiky stárnutí na krajskou úroveň, jedná se především o obory Diplomovaný nutriční terapeut a Diplomovaná dentální hygienistka. Právě studenti dvou zmíněných oborů měli v pondělí 7. října možnost zúčastnit se besedy o současné sociální politice s vrcholnými představiteli ministerstva práce a sociálních věcí a zástupci Jihomoravského kraje přímo na půdě naší školy. 191007_IMG_5400-foto-pro-clanek-2.jpg

Diskutovat se studenty přijela paní ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová, pozvání přijala radní Jihomoravského kraje, Jana Pejchalová, zodpovědná za oblast školství a sportu, náměstek hejtmana Marek Šlapal, pověřený zabezpečením oblasti sociálních služeb a rodinné politiky, a několik dalších osobností z regionu, které se angažují v problematice mezigeneračního soužití. Z dotazů studentů a z celého průběhu setkání bylo zřetelně znát, že se studenti živě zajímají nejenom o problémy své generace, prorodinné politiky státu, ale vnímají i ožehavé otázky spojené se stárnutím populace.


26. 11. 2019
23. 1. 2020
den otevřených dveří (11–17 hodin) do 1. 3. 2020podání přihlášek ke vzdělávání
  • 14. 4. a 15. 4. 2020jednotná zkouška z českého jazyka a matematiky